Fotbalová akademie
čtvrtek 31. října. 2019
U14

Čtrnáctka v přípravě zdolala Zbrojovku

Po nedávném mistrovském utkání v Brně a oslavě sta let založení klubu se zástupci obou klubů domluvili i na přátelském utkání, tentokráte na půdě ostravanů. Po remíze z Brna tentokráte byli lepším týmem baníkovci a zaslouženě zvítězili o čtyři branky.

FC Baník Ostrava U14 - FC Zbrojovka Brno U14 5:1 (2:1)

branky Baníku: 5. a 44.(pen) Lacina, 29. a 70. Honajzer, 50. Raab

sestava FCB: Kresta (70 Krasula) - Krakovka(60 Valík), Raab, Raběčný(41 Furik), Němčík, Staněk, Honajzer, Havran, Lacina(70 Kubla), Pilař(60 Vozník), Rygol (41 Kyselý),

Hodnocení utkání trenéra Tomáše Hejduška a Radima Plaskury: K přípravnému utkání přijel velmi těžký soupeř, který je v čele naší žákovské ligy. Úvod utkání byl v naší režii, byli jsme silní na míči, měli jsme dobrý pohyb a místy jsme hráli na polovině soupeře stavěčku. Převahu jsme vyjádřili vedoucím gólem. Branka jakoby probudila hostující hráče, kteří byli najednou aktivnější, měli většinu odražených míčů a my jsme byli všude pozdě. Paradoxně v době největšího náporu soupeře jsme přidali druhou branku. Hosté se přece jen dočkali před přestávkou a snížilii na jednobrankový rozdíl. Do druhého poločasu jsme vstoupili doslova jako uragán a během pěti minut jsme přidali dvě branky. A i nadále jsme byli lepším mužstvem. Soupeři jsme nic nedovolili a v závěru přidali pátou branku. Vítězství bylo naprosto zasloužené, jen nesmíme v určitých fázích utkání povolit v koncentraci a nasazení.