Fotbalová akademie
pátek 05. dubna. 2019
U14

Dvojutkání sehrála na Ukrajině i čtrnáctka

Společně s patnáctkou odletěla na Ukrajinu i čtrnáctka. Ta také odehrála dvě utkání. S Kyjevským Arsenalem a Dynamem prohrála shodným výsledkem, ale zkušenosti a poznání jsou k nezaplacení.

Arsenal Kyjev U14 - FC Baník Ostrava U14 4:1 (2:0)

branka Baníku: Koutný

Sestava: Remiáš Jan-Čavera, Krupička, Remiáš Jiří, Šebesta-Badošek, Sirotek, Imider-Honajzer, Koutný, Bubík

Střídali: Kopal-Dulínek, Gajdošík, Harušťák, Krejčí, Čech, Bjaček

Hodnocení trenéra Martina Šubrta a Michala Janíka: K prvnímu utkání jsme v tréninkovém centru Dynama nastoupili proti kyjevskému Arsenalu. Do zápasu jsme nevstoupili dobře, naše kombinace byla zdlouhavá a pomalá, náš pohyb bez míče nebyl dostatečný a celkově jsme působili matně. Soupeř hrál jednoduše s rychlým přechodem do útoku, což nám dělalo velké problémy. Z individuálních chyb jsme dvakrát inkasovali, poté se naše hra trochu zvedla a dokázali jsme snížit. Bohužel ve druhém poločase jsme nebyli vůbec nebezpeční a po dalších chybách nás soupeř opět trestal. Celkově musíme utkání hodnotit jako velmi nepovedené, nedostali jsme se do tempa, hráli jsme naivně, pomalu v kombinaci, chyběla nám větší aktivita a nasazení.

Dynamo Kyjev U14 - FC Baník Ostrava U14 4:1 (3:0)

branka Baníku: Imider

Sestava: Remiáš Jan-Krejčí, Remiáš Jiří, Čavera, Šebesta-Krupička, Sirotek, Imider-Dulínek, Koutný, Honajzer

Střídali: Badošek, Bubík, Harušťák, Gajdošík, Čech, Bjaček

Hodnocení trenéra Martina Šubrta a Michala Janíka: Ve druhém utkání jsme změřili síly s domácím Dynamem Kyjev a musíme uznat, že jsme se utkali se soupeřem, jehož herní kvalitu jsme doposud u jiných týmů nepoznali. Začali jsme s respektem, což se projevilo, kdy nás domácí přehrávali rychlou kombinací a přechodem do útoku. Důsledkem byly dvě inkasované branky. Poté jsme se dostali do hry i my, slušně jsme kombinovali, začali si více věřit a vytvořili si tři brankové příležitosti, bohužel bez úspěšného zakončení. Přesto byli stále velmi nebezpeční i domácí, jejichž rychlost, přímočarost a fotbalovost pokračovala i v poločase druhém, a to i po střídání většiny svých hráčů. Naše hráče musíme pochválit za aktivitu, nasazení a snahu hrát fotbal, což jsme u nich postrádali v zápase prvním.

"Závěrem chceme poděkovat za možnost této konfrontace s top týmy z Ukrajiny, musíme sportovně uznat velkou sílu především hráčů Dynama Kyjev. Jsme velmi rádi za tuto zkušenost, což i klukům určitě otevřelo oči a pomůže jim k dalšímu zlepšování se."