Fotbalová akademie
pondělí 21. srpna. 2023
U19 - zápasy

Se Spartou devatenáctka smírně

Po výhře nad Slavií a Frýdkem čekala devatenáctku doma pražská Sparta. V první půli branka nepadla, zato krátce po změně stran se prosadily obě strany. Baník dostal do vedení krásnou brankou Malý, za pět minut ovšem sparťané vyrovnali na konečných 1:1, jelikož do konce zápasu se již oba týmy neprosadily.

Hodnocení trenéra Václava Stráníka, Radima Kováře a Davida Nogy: V sobotu jsme na domácí půdě přivítali pražskou Spartu. Celkem slušně jsme vstoupili do utkání a v prvních dvaceti minutách jsme odehráli dobrou pasáž. Po zbytek druhé půle byla lepší Sparta a měla více ze hry. Přesto jsme si vypracovali dobré příležitosti v přechodové fázi , které jsme bohužel dobře neřešili. Ve druhém poločase jsme se dostali do vedení po hezké akci a famozním zakončení Malého. Přesto, že jsme hráče upozorňavali, že Sparta může hrozit ze standartek, tak se nám jednu nepodařilo uhlídat a inskasovali jsme na 1:1. Po zbytek utkání se hrálo více otevřeněji . My jsme opět nedokázali slibné akce dotáhnout a soupeř byl brance taktéž blízko. Z mého pohledu zasloužená remíza a klukům patří pochvala za pracovitost a odhodlání utkání zvládnout.