Fotbalová akademie
úterý 11. června. 2024
U14 - zápasy

Čtrnáctka mistrem MORAVY!!!

Předposlední kolo žákovské ligy skupiny o titul přineslo přímý souboj o první místo. Domácí hráči se ujali vedení hned v úvodní minutě, hosté ještě do přestávky vyrovnali. Ve druhé části se podařilo mladým baníkovcům dvakrát skórovat a kolo před koncem si zajistit titul v žákovské lize. Nyní je ještě čeká ve čtvrtek poslední kolo v Olomouci a poté celorepublikové finále proti vítězi České skupiny. Gratulace a držíme pěsti ve finále.

Hodnocení trenéra Roberta Blaška a Aleše Neuwirtha: Utkání nabídlo přímý souboj o první místo a přesto, že jsme šli do utkání s tříbodovým náskokem, chtěli jsme se prezentovat svým ofenzivním stylem hry. Utkání s Brnem má vždy obrovskou kvalitu a intezitu, trošku bylo cítít, že obě strany limituje nervozita. Na druhou stranu je dobré si i tohle prožít. Nicméně chtěli bychom více kontrolovat hru a nebýt tak zbrklí. Do utkání jsme skvěle vstoupili a ujali se po brance Míčka vedení už v 1. minutě. Ve 25. minutě soupeř vyrovnal po naší hrubé chybě. Do druhého poločasu jsme skvěle vstoupili a měli jsme 4 vyložené šance, které jsme trestuhodně zahazovali. Naštěstí jsme utkání a myslím zaslouženě zlomili v náš prospěch a mohli tak oslavit MISTRA MORAVY. Respekt je třeba dát i soupeři, všechna utkání s nimi měly skvělé parametry a navíc mají velmi šikovné 2010 posunuté do starší kategorie a ani jednoho v utkání o první místo nepoužili.

Informace o utkání

08.
sobota
čer
FC Baník Ostrava VS FC Zbrojovka Brno
SpSM-TOP U 14 žáci

Statistiky

Poločas: 1:1
Branky: 1. a 74. Míček, 55. Serafín - 25. Pokorný Rozhodčí: Kubáček – Schneider, Sklepek
Diváci: 112

Sestavy

FC Baník Ostrava

Růčka, Frydrych, Václavík, Trojek, Výtisk, Niedoba, Charitonidis, Serafín, Míček, Ulík, Frýdl, Fryčák, Dunaj, Zedník, Chromec

U14