Fotbalová akademie
čtvrtek 16. listopadu. 2023
U17 - zápasy

Se Slováckem sedmnáctka nerozhodně

Poslední mistrovské utkání sehrála sedmnáctka proti SLovácku. Odložené šesté kolo začalo pro domácí skvěle, když po pár vteřinách se trefil Matušinský. Ovšem krátce na to hosté vyrovnali z penalty a do poločasu otočili. Ostravští nakonec ve druhém dějství vyrovnali a udrželi si neporazitelnost.

Hodnocení trenéra Jana Romaněnka a Aleše Mooce: Poslední podzimní mistrovské utkání jsme nezvládli, jak herně, tak výsledkově. Z různých důvodů chybělo asi 8 hráčů základní sestavy, ale i přesto bychom měli takové utkání zvládnout mnohem lépe. Máme dost široký a kvalitní kádr na to, abychom herně dominovali ve všech utkáních. V zápase se Slováckem nám nefungoval hlavně presink, dostupování, vzájemné zajišťování a agresivita v osobních soubojích. Každý dlouhý nákop soupeře zaváněl šancí a všechno jsme hasili na poslední chvíli. V kombinaci jsme byli pomalí a nepřesní. Bohužel některé individuální výkony nebyly adekvátní Baníku Ostrava. Je to pro nás zrcadlo, kolik je před námi ještě práce, a že žádný zápas se nevyhraje sám. Podzimní část tak končíme bez prohry, ale se čtyřmi remízami, z toho tři zbytečné se soupeři ze spodní poloviny tabulky. Sezóna pro nás ještě neskončila a máme před sebou dvě utkání s českou a polskou špičkou.

Informace o utkání

14.
úterý
lis
FC Baník Ostrava VS 1.FC Slovácko
1. Celostátní liga U 17

Statistiky

Poločas: 1:2
Branky: 1. Matušinský, 70. Zajac - 3. (pen.) Navrátil, 35. Šimek Rozhodčí: Jurajda – Dresler, Godfryd
Diváci: 44

Sestavy

FC Baník Ostrava

Vodička - Pinkas, Mechl, Hruška, Keňo (46. Ďurina) - Graclík, Zajac - Doležel (66. Frýdl), Dvořáček, Matušinský (32. Šopík) - Hanák (46. Jurásek)

U17