Fotbalová akademie
sobota 18. listopadu. 2023
Memoriál Evžena Hadamczika

Memoriál E. Hadamczika bude skvěle obsazený!

Anglický Luton Town, italský celek Udinese Calcio, či Akademia BVB. To jsou tři ze čtrnácti účastníků fantasticky obsazeného 46. ročníku Memoriálu Evžena Hadamczika, který proběhne za týden ve sportovní hale v Ostravě- Dubině. Zúčastní se jej žákovské týmy ze šesti zemí. Turnaj se bude konat ve dnech 24.-26. listopadu a nese s sebou jednu velkou premiéru. Poprvé bude součástí Memoriálu Evžena Hadamczika také turnaj dívek!

Účastnická listina letošního MEH je vskutku nabitá. Vedle trojice Akademie BVB, Udine či Luton Town se v Ostravě ukáží týmy kategorie U11 z Górniku Zabrze, GKS Katowice, Slovanu Bratislava, Sparty, Slavie, domácího Baníku a dalších klubů.

„Daří se nám držet úroveň turnaje na velmi vysoké úrovni a díky práci všech lidí, kteří se na jeho pořádání podílí, mohu říct, že tuto úroveň ještě posouváme. Mám z toho velkou radost,“ uvedl Roman Holiš, předseda Akademie Baníku Ostrava.

Už v pátek 24. listopadu rozehrají svá utkání celky ze skupiny A, v sobotu skupina A svůj program dokončí a svá utkání rozehraje skupina B, jejíž součástí je také Baník. Ten si v rámci své základní skupiny zahraje proti žákům Akademie BVB, Lutonu, Spartě, GKS Katowice, Zlínu a Trenčínu. Play-off a souboje o umístění turnaje, jehož patronem bude baníkovská legenda Libor Radimec, jsou na programu v neděli.

Poprvé v historii bude součástí MEH také turnaj dívek kategorie U11. Ten se uskuteční ve sportovní hale v Ostravě- Svinově a zúčastní se jej dvanáct družstev včetně Baníku. „Ženský fotbal je na velkém vzestupu, je proto logické, že jsme do programu memoriálu zařadili i dívčí turnaj,“ dodal Roman Holiš.

Dívčí část Memoriálu Evžena Hadamczika se ve svinovské hale uskuteční 25. listopadu.

Veškeré informace k letošnímu ročníku MEH naleznete zde.