Fotbalová akademie
pondělí 20. června. 2022
U15

Patnáctka v úterý o titul!

O titul republikového mistra si zítra, tedy v úterý 21. června, zahrají starší žáci Baníku Ostrava. V utkání, které má na pražském Strahově výkop v 10.15, bude mladým baníkovcům soupeřem Slavia Praha!

Bude to duel dvou suverénních vítězů české, respektive moravskoslezské žákovské ligy kategorie U15.

Slavia vyhrála českou ligu starších žáků s devítibodovým náskokem na druhý Hradec Králové a čtrnáctibodovou rezervou oproti třetí Spartě. Baník byl v moravskoslezské žákovské lize ještě suverénnější a vyhrál s patnáctibodovým náskokem na druhou Sigmu Olomouc a 21 bodů před třetí brněnskou Zbrojovkou.

Co tato fakta pro úterní duel znamenají? „Vůbec nic, oba týmy se pohybovaly v jiném konkurenčním prostředí, takže vše ukáže až vzájemné utkání, řekl Jan Žemlík, trenér baníkovské patnáctky. O kvalitě úterního finálového soupeře nepochybuje. „Slavia má letos v patnáctce velice silný ročník. Je to tým, který už od kategorie U11 ční nad konkurencí a válcuje soupeře. Pro nás to ale znamená jediné. Výzvu ukázat, co umíme. Myslím si, že zápas nemá vyloženého favorita, tak k tomu i přistoupíme a popereme se o vítězství,“ dodal k úternímu strahovskému utkání Jan Žemlík.