Fotbalová akademie
středa 01. června. 2022
Obecné

Spolupráce Akademie FC Baník Ostrava s Hyundai pokračuje

Partnerství mezi FC Baník Ostrava a společností Hyundai Motor Manufacturing Czech pokračuje! Obě strany mohou po vzájemné dohodě oznámit prodloužení partnerské smlouvy o další sezonu. Nošovická automobilka bude tedy i nadále z pozice generálního partnera Akademie FC Baník Ostrava podporovat sportovní přípravu dětí a mládeže v jednom z nejúspěšnějších fotbalových klubů v ČR.

„Partnerství naší společnosti s FC Baník Ostrava považuji za spojení dvou silných značek a velmi si ho cením. Stejně jako Hyundai tak i Baník dělá věci srdcem a záleží mu na budoucích generacích, proto jsem ráda, že můžeme i nadále podporovat výchovu kvalitních sportovců, kteří budou spjati s naším krajem, Baníkem a Hyundai,“ uvedla Barbora Hermanová, vedoucí oddělení vnějších vztahů Hyundai Motor Manufacturing Czech.

Už rok se Akademie FC Baník Ostrava díky partnerství Baníku a společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech opírá o vydatnou podporu ze strany nošovické automobilky. „Tato podpora je pro rozvoj naší akademie klíčová. Tím spíše, že se jedná generálního partnera z našeho regionu. I díky partnerství s automobilkou Hyundai jsme v uplynulém roce mohli v Akademii Baníku úspěšně rozvíjet celý výchovný a vzdělávací systém, rozšiřovat nejen už tak mimořádnou členskou základnu, ale také například účast špičkových evropských zahraničních klubů na turnajích, které pořádáme,“ řekl Roman Holiš, předseda Akademie FC Baník Ostrava.

„Chci za dosavadní podporu mládežnického fotbalu v Baníku společnosti Huyndai poděkovat. A stejně tak chci poděkovat výkonnému řediteli Baníku Ostrava Michalu Bělákovi nejen za to, že se toto partnerství díky jeho práci zrodilo, ale také za to, že bude i nadále pokračovat,“ dodal Roman Holiš.

Díky partnerství s automobilkou Hyundai můžou činovníci a trenéři akademie navíc nově využívat trojici nošovických vozů Hyundai Tucson v plug-in hybridní verzi a se speciálním polepem. Na fotbalovém hřišti u areálu automobilky se také díky spolupráci HMMC a Baníku uskuteční v sobotu 20. srpna další ročník mládežnického turnaje Hyundai Cup, který měl loni úspěšnou premiéru.