Fotbalová akademie
středa 16. září. 2020
Starší žačky

Mladé baňky na vítězné vlně

Své mistrovské zápasy zahájily také dívky Baníku. Nejdříve si v žákovské lize vysoko poradily s brněnskou Líšní, poté v rámci městského přeboru byla třináctka dvakrát úspěšná i proti chlapcům Slovanu a Pustkovce.

FC Baník Ostrava WU15 - SK Líšeň WU15 15:1 (6:1)
branky Baníku: Zomberová 8, Gaurová 2, Rychlíková 2, Palová, Frydryšková, Babičová.
sestava: Kozelská - Zomberová, Mikulášková, Palová, Gaurová, Frydryšková, Vokůrková, Krupníková, Drozdová, Rychlíková, Babičová.
náhradnice: Michalíková, Valentová, Boczková, Laštíková.
Hodnocení trenéra Petra Zombera, Libora Blatného a Pavlíny Kütnerové: I když jsme byli papírovými favority, tak nás soupeř v prvním poločase trochu potrápil. V druhé půlce se holky naplno ukázaly a předváděly skvělý fotbal.

FC Baník Ostrava WU13 - SK Líšeň WU13 15:0 (4:0)

branky Baníku: Řehová 7, Starzyková 2, Sněhotová 2, Súdna, Kročilová, Fischerová, Otisková

sestava: Vozníková - Otisková, Perrete - Kročilová, Serafinová, Sněhotová, Imrichová - Řehová  - Súdna, Waszutová, Výtisková, Grunerová, Fischerová, Starzyková, Sehnálková, Slavíková

Hodnocení trenéra Ivana Cholevíka, Pavla Súdného a Lukáše Otiska: Vstup do ligové sezóny nám přinesl vítězství nad Líšní. Přes vysoký konečný výsledek byl pro nás první poločas obtížný. Holky z Brna bojovaly o každý míč a zahušťovaly prostor před brankou. Naše holky se trochu přizpůsobily a hrály na malém prostoru. Některé branky padly spíše se štěstím. Ve druhém poločase hráčky zrychlily hru, zjednodušily, více roztahovaly a soupeřkám došla síla, pak to již bylo jak na běžícím páse. S výsledkem jsme spokojeni, ale hra byla ospalá a pomalá, další zápas na Slovácku ukáže, v jaké jsme formě.

FC Baník Ostrava WU13  - Slovan Ostrava U13 6:5p (1:2)
branky Baníku: Starzyková 2, Řehová 2, Kulhánkova

sestava:Vozníková - Otisková, Výtisková - Sehnálková , Serafinová, Waszutová, Starzyková - Řehová
Kulhánkova, Súdna, Sněhotová, Kročilová, Putková, Perrete, Grunerová, Imrichová

Hodnocení trenéra Ivana Cholevíka, Pavla Súdného a Lukáše Otiska: Na zápase byla vidět naše nerozehranost na větším hřišti, ale velká snaha hrát kombinační fotbal už od naší branky. Trvalo nám, než holky přišly na to, že je třeba pracovat s míčem ve větší rychlosti a dávat ho dříve od nohy. Kluci nás rychle dostupovali a nedávali moc prostoru. První dvě obdržené branky byly dost laciné, ale holky se stále učí, důležité bylo nasazení. My jsme první branku dali po střele Starzykové. Ve druhém poločase holky zrychlily a začaly se lépe nabízet do volných prostorů, vznikly z toho hezké akce se zakončením a přibývaly branky. Podařilo se nám odskočit do dvoubrankového vedení, ale nedokázali jsme jej udržet až do konce a kluci srovnali. V případě nerozhodného výsledků jsou v této soutěži penalty, tentokrát to holkám vyšlo a dali o jednu více než kluci, tak k nám putují první dva body. Radost byla po zápase obrovská, ale pro nás trenéry to byla ukázka toho, kolik práce nás ještě čeká. Děkujeme rodičům a fanouškům za parádní atmosféru.

FC Baník Ostrava WU13 - Sokol Pustkovec U13 6:3 (2:0)

branky Baníku: Řehová 3, Starzyková, Sněhotová, Súdna

sestava: Vozníková - Otisková, Výtisková - Kročilová, Serafinová, Waszutová, Imrichová - Řehová - Súdna, Sněhotová, Perrete, Grunerová, Fischerová, Starzyková, Sokolová

Hodnocení trenéra Ivana Cholevíka, Pavla Súdného a Lukáše Otiska: V dalším zápase městského přeboru jsme hostili tým Pustkovce. Do zápasu šly naše hráčky s chutí vyhrát. Znovu jsme hráli kombinačně, více přes krátké přihrávky, holkám se dařilo v osobních soubojích, takže jsme často získávali míče bez ohrožení naší branky. Nám se dařilo zakončovat dost akcí a z toho pramenily naše branky. Ke konci zápasu to soupeř zkoušel přes svého rychlého kapitána, který nám sice dělal problémy a dal všechny branky soupeře, ale holky ho poté zdvojily a společně s dobrým výkonem brankářky více k ničemu nepustily. Zápas měl slušné tempo, které holky zvládly velice dobře.