Fotbalová akademie
čtvrtek 25. října. 2018
U11

Jedenáctka zdolala Spartu Praha i Legii Varšava

Baníkovská jedenáctka hostila v tréninkovém centru u ZŠ Šoupala v tzv. trianglu hráče stejného ročníku 2008, a to AC Spartu Praha a Legii Varšava. A vedla si parádně.

Mladíci zvládli obě utkání na výtečnou a v obou utkáních byli lepším týmem. Po výhrách 2:1 nad Spartou a 6:1 nad Legií se stali vítězi této minisérie. Třetí utkání mezi Spartou a Legií skončilo remízou 3:3.

Baník Ostrava - Sparta Praha  2:1, branky Baníku: Šmiga,  Návrat 

Baník Ostrava  - Legie Varšava 6:1, branky Baníku: Šmiga 2, Kubiš, Richter, Mohelník, Végh. 

Hodnocení trenéra Harušťáka a Lébla : V prvním utkání s pražskou Spartou jsme od úvodu utkání působili fotbalověji a postupem času jsme naši kombinační hrou přinutili soupeře hrát už jen na rychlé protiútoky. Bohužel se nám nepodařilo proměnit několik "tutovek" a proto výsledek zůstal do konce utkání těsný. Kluci hráli sebevědomě, spolupracovali a výtečně řešili situace jeden na jednoho. Výhra je naprosto zasloužená a jsme moc rádi, že i v průběhu utkání se kluci utkáním bavili a předvedli početnému publiku i skvělé finty a parádičky, které umějí. Ve druhém utkání s Legií jsme opět od úvodu výborně kombinovali a vnutili jsme soupeři naši hru. Tentokrát jsme byli už ale produktivnější a zvítězili jsme 6:1. Jsme rádi, že do obou utkání nastoupili všichni hráči aktuálního kádru a ukázali nám chuť hrát a také slušnou fotbalovou kvalitu.