Fotbalová akademie
neděle 18. března. 2018
U14

U14: Po AC Milan také skalp Bayernu Mnichov

Bayern Mnichov – Baník Ostrava 1:4 !!! To je výsledek sobotního utkání baníkovské čtrnáctky v tréninkovém areálu bavorského velkoklubu. Hattrick vstřelil Daniel Šmiga, jeden přidal Matyáš Bitta.

SKVĚLÁ DEFENZIVA

Mladí baníkovci do 14 let odehráli zápas na 2 x 40 minut v tréninkové akademii Bayernu necelý měsíc po třináctce a zanechali opravdu skvělý dojem. „Předvedli jsme velmi dobře organizovaný výkon a precizní defenzivní práci,“ pochvaloval si po utkání trenér čtrnáctky Milan Chalupa. „V úvodu jsme napadali vysoko a Bayern ukazoval jak kvalitní hráče má, úplně lehce se dokázal v těžkých situacích prokombinovat z našeho vysokého presinku. Proto jsme obranu trochu zatáhli a bylo to lepší,“ popsali změnu trenéři U14.

Kromě vstřelených čtyř gólů měli baníkovci další čtyři až pět možností ke skórování. „Jeli s námi i kluci, kteří už hrají za patnáctku, ale věkově spadají ještě k nám. A byla to samozřejmě pomoc. Bayern má technicky a rychlostně skvělé hráče. Výsledek i předvedená hra jsou fantastické,“ těšilo Chalupu. 


FC Bayern Mnichov U14 – FC Baník Ostrava U14 1:4 (1:2)
Branky: Šmiga 3, Bitta
Sestava: Kaláb (41. Hrubý) - Michna, Jiŕíček , Kukučka, Michlík - Grygar, Obuch - Buryan, Šín, Látal - Šmiga
Střídající hráči  Janál, Macej, Bitta, Puchala