FOTBALOVÁ AKADEMIE

FC BANÍK OSTRAVA

Projekt je spolufinancován
statutárním městem

Sedmnáctka v Maďarsku zaujala odborníky

13.04.2018, Redakce

Baníkovská sedmnáctka se z vyvrcholení Talents Future Cupu v Budepešti vrátila s bronzovými medailemi a pocitem, že fotbalově v evropské konkurenci obstála. Trenér Radek Slončík byl s mezinárodní konfrontací spokojen.

Po podzimní kvalifikační části maďarského turnaje čekaly na baníkovskou sedmnáctku v tomto týdnu tři zápasy ve třech dnech. Přitom několik stabilních hráčů sedmnáctky nemohlo do Budapešti odjet, protože reprezentovali Baník v nejrůznějších věkových kategoriích. „Dostali tak šanci další kluci z ročníku 2002, v tomhle ohledu to bylo přínosné,“ říká Radek Slončík.

Baník v úterním čtvrtfinále porazil běloruské Dinamo Minsk 1:0, stejným výsledkem pak prohrál v semifinále s chorvatskou Rijekou. A byl to dost smolný zápas. V utkání na 2 x 35 minut inkasovala sedmnáctka rozhodující gól v poslední minutě. „Bylo to nešťastné, oproti podzimu jsme s Rijekou odehráli hodně vyrovnaný zápas a manažeři nejrůznějších klubů nás chválili, jak zajímavé typy fotbalistů máme v sestavě,“ pokračoval Radek Slončík. I na podzim totiž v základní skupině Baník prohrál s Chorvaty 0:1.

Po ztraceném semifinále bylo hodně těžké mladé fotbalisty připravit na souboj o třetí místo s Dunajskou Stredou. „Měli jsme tam nějaká zranění a bylo nás jen třináct do pole, takže bylo těžké zápas zvládnout,“ popisoval Slončík. Ale Baník nakonec vyhrál 6:0 a získal bronzové medaile. „Dobře jsme reprezentovali Baník, nejen hrou, ale i chováním,“ upozornil trenér sedmnáctky.

Nejlepším brankářem celého turnaje byl vyhlášen baníkovský Patrik Jílovec – gratulujeme.

Už v neděli čeká sedmnáctku soutěžní zápas s Teplicemi. „Pak hrajeme v Opavě v Příbrami a 19. Května přivítáme pražskou Spartu, to bude další vrchol sezony,“ doplňuje Radek Slončík, sám bývalá opora Baníku a Sparty.

  • Brankářská škola
  • Školička
  • Abeceda