FOTBALOVÁ AKADEMIE

FC BANÍK OSTRAVA

Projekt je spolufinancován
statutárním městem

První rok v žákovské lize pohledem trenérů U12

06.07.2017, Redakce

Baníkovská dvanáctka se v úvodu sezóny musela popasovat s přechodem na herní systém 7+1, který postupně zvládala i s přispěním kvalitních přátelských utkání zejména s top celky České republiky. Dění kolem celku mladíků ročníku narození 2005 a průběhu její sezóny shrnul trenérský duet David Noga a Miloslav Pácal.

V začátcích sezóny 2016/2017 se v týmu ročníku 2005 intenzivně pracovalo na přechodu k větším rozměrům hrací plochy a na přechodu hracího systému se sedmi hráči, což je největší úskalí při přechodu od starší přípravky k mladším žákům. „Kluky za přechod na herní systém 7+1 musíme s trenérem Pácalem pochválit, zejména za jejich píli a snahu eliminovat co nejrychleji veškerá úskalí tohoto složitého přechodu, což se projevilo samozřejmě až za nějakou dobu. Zejména vice až v jarní sezóně, kde kluci začali předvádět ve hře již to, co vyžaduje samotná koncepce FC Baníku Ostrava pro výchovu talentů,“ přidal trenér dvanáctky Noga.

V herním pojetí u této věkové kategorie již nejde jen o osobní individuality, ale zavádí se částečně kolektivní výkon. Sami hráči si již začínají budovat své pozice v týmu, ve kterých budou nejsilnější. V samotném týmu je samozřejmě stále nutné vytvářet konkurenci na všech pozicích, což zvyšuje snahu a soustředění jednotlivců v tréninkových jednotkách.

„Během celého roku jsme se také zaměřovali na zlepšování herních činností jednotlivce, jak v útočné, tak i v obranné fázi. Kromě žákovské ligy jsme odehráli i několik kvalitně obsazených turnajů, přátelská utkání s českými i zahraničními celky. Kluky za celou a pro ně určitě náročnou sezónu za trenéry chválíme a přejeme jim krásné prázdniny,“ dodali závěrem trenéři David Noga a Miloslav Pácal.

  • Brankářská škola
  • Školička
  • Abeceda