pondělí 31. října. 2022
U19/B - zápasy

Proti Líšni osmnáctka otočila a vyhrála

Těžký protivník čekal baníkovskou osmnáctku. Hosté hráli ze zabezpečené obrany se snahou o rychlý přechod. Jeden z nich jim v první půli vyšel a šli do vedení. Domácí hráči se oklepali, měli příležitosti po vyrovnávací brance skóre ještě do poločasu otočit, ale ani jedna střela se už neujala, trestný kop pro změnu skončil na břevnu. Ve druhé půli dokázali baníkovci využít jen jednu příležitost ke skórování, ale i to nakonec stačilo na šestou výhru v řadě. Už ve středu čeká osmnáctku dohrávka na Vistě proti Šumperku a pokud ji zvládne, opět poskočí do čela soutěže.

Hodnocení trenéra Václava Stráníka a Martina Folty: Utkání nabídlo zajimavý průběh, který jsme dokázali vítězně zvádnout a otočit vývoj v náš prospěch, za to patří klukům pochvala. Soupeř byl velmi dobře organizovaný a hrozil z rychlého přechodu, který měl celkem slušně zvládnutý. Což se prokázalo a po naší chybě v rozehrávce dobře vyřešili brejk a šli do vedení. My jsme stále byli aktivní, měli jsme více ze hry, vypracovali jsme si šance a jednu z nich jsme do poločasu využili a vyrovnali na 1:1. Druhá půle se odehrávala ve stejném duchu, kdy v 73. minutě po hezké akci rozhodl Kedroň. Chceme se zlepšit v řešení v přechodové fázi a vyvarovat se jednoduchých ztrát.

30.
říj
FC Baník Ostrava VS SK Líšeň
MSDL st. U18

Branky: 38. Abubakar, 73. Kedroň - 23. Zvejška Rozhodčí:Bebenek - Macrineanu, Lukašík