neděle 21. srpna. 2022
U17 - zápasy

Sedmnáctka opět vítězná

Potvrdit velmi cenné vítězství z Olomouce také doma se Slováckem, to byl cíl sedmnáctky ve třetím kole dorostenecké ligy. To se také povedlo, ale nebylo to nic snadného. Hosté se dostali do vedení, o které ovšem těsně před pauzou přišlo. Rozhodující byl úvod druhého dějství, kde domácí během patnácti minut odskočili do tříbrankového vedení. Hosté se ovšem nevzdali a dokázali snížit na rozdíl jediné branky, na více to už ovšem nestačilo a tak se potřetí v sezóně radovali ostravští.

Hodnocení trenéra Radka Slončíka a Radima Macíka: V úmorném vedru se hrál v dobrém tempu pohledný fotbal, oba týmy si sáhly na dno sil. Padlo i hodně gólů. Soupeř zejména v prvních třiceti minutách působil fotbalovějším dojmem, dobře kombinoval a vytvářel si brankové příležitosti. V téhle fázi utkání byl lepším týmem a my můžeme být rádi, že stav byl jen 0:1. Nám vázla kombinace, přesnost přihrávek, důraz v soubojích a lepší pohyb. Přesto jsme do poločasu vyrovnali nejen hru, ale dali i branku. Ta nám hodně pomohla. Měli jsme skvělý nástup do druhého poločasu a celkově jsme byli v téhle fázi lepším týmem. Odměna byla v navýšení skóre na 4:1 po pohledných akcích. Mrzí nás, že jsme si nedokázali pohlídat závěr utkání a to především standardní situace. Fotbal se hraje až do konce a my svou nezodpovědností a takovou liknavostí nechali soupeře snížit. Vítězství si ceníme, kluky chválíme, soupeř měl svou kvalitu.

19.
srp
FC Baník Ostrava VS 1.FC Slovácko
1. Celostátní liga U 17

Branky: 43. a 58. Lacko, 47. Perrette, 62. Kyselý - 17. Barát, 73. Hána, 84. Odiase Rozhodčí: Dedek - Kotala, Šafrán