Fotbalová akademie
čtvrtek 05. května. 2022
U19 - zápasy

Devatenáctka doma opět nezaváhala

V domácím prostředí baníkovci neztrácejí body často a potvrdili to i v tomto zápase. Proti Příbrami, hrající o záchranu v celostátní dorostenecké lize ovšem dlouho platilo jednobrankové poločasové vedení. Ve druhé půli se hostům z jediné střely na branku podařilo vyrovnat, ovšem chvíli na to se opět radovali domácí. Poté přidali ještě další dvě branky a bylo rozhodnuto. Body zůstaly doma.

Hodnocení trenéra Marcela Frajta a Patrika Rataje: Utkání bychom chtěli určitě zvládnout ještě lépe, být živější, přesnější, ale určitě lze vyzdvihnout 4 branky po velmi podařených akcích. Především v prvním poločase se střídaly dobré a hluché úseky. V těch lepších fázích jsme dokázali držet míč, prokombinovat se přes krajní prostory do náznaků či šancí, ale občas nám chybí jednoduchost v centrovaném míči a sladit s tím náběh do nebezpečných prostorů. V hluchých pasážích byl i soupeř kvůli našemu špatnému napadání a dostupování nebezpečný a do stavu 2:1 cítil šanci na dobrý výsledek. Určitě nám pomohla střídání a závěr utkání už jsme odehráli dobře.

29.
pátek
dub
FC Baník Ostrava VS 1.FK Příbram
1. Celostátní liga U19

Poločas: 1:0
Branky: 20. Nevřela, 67. a 89. Bitta, 81. Látal - 65. Kudelňák Rozhodčí: Bureš - Matějek, Dedek