Fotbalová akademie
neděle 01. března. 2020
U19 - zápasy

Devatenáctka porazila Boleslav 4:1

Druhé jarní kolo přineslo devatenáctce plný bodový zisk, když dokázala podruhé v sezóně porazit Mladou Boleslav. V utkání padly hned tři branky z pokutových kopů, dvakrát byli úspěšní domácí, hosté tak docílili svou jedinou branku v zápase.

Hodnocení trenéra Romana Westa a Jana Baránka: Na podzim jsme v Boleslavi vysoko vyhráli 6:0. Bylo těžké se po takovém výsledku stoprocentně koncentrovat a nachystat se především v hlavě. Přitom nás čekal zcela nový soupeř, který přes zimu obměnil celou sestavu, výrazně posílil. Boleslav přijela hrát hodně ofenzivně, velmi odvážně. Úvod v podstatě patřil aktivitě hostů. My jsme se chytili pořádně do utkání až okolo dvacáté minuty. Byl to poměrně otevřený zápas, šance měly obě mužstva. My jich měli přece jenom více a byli jsme i produktivnější. Škoda, že jsme druhý poločas za našeho vyššího vedení nedokázali hru zklidnit. Být více trpěliví, držet míč, mít lepší tzv. „mezihru“. Mohli jsme si vytvořit ještě více šancí a přidat i další góly, ale neřešili jsme úplně správně přípravnou fázi nebo finálové řešení mnoha situací. Zápas to nebyl jednoduchý a jsme rádi, že jsme ho zvládli.

29.
úno
FC Baník Ostrava VS FK Mladá Boleslav
1. Celostátní liga U 19

Poločas: 3:1
Branky: 22. Barkov, 35. Drozd (pen.), 41. Wojatschke (pen.), 52. Kostka - 32. Krobot(pen.) Rozhodčí: Bureš - Kotala, Dudek

Baránek - Konečný, Blahuta, Harušťák, Sotorník - Drozd (75´Knedla), Kulig - Šigut, Wojatschke, Kostka (60´Boháč) - Barkov (70´Smékal)