čtvrtek 22. února. 2018
U16

Šestnáctka remizovala se St. Pöltenem

Uprostřed týdne se šestnáctka střetla s rakouským St. Pöltenem. Převahu v první půli nedokázali baníkovci přetavit ve více branek a do šaten šli s jednobrankovým náskokem. V závěru utkání se hostům podařilo konečný výsledek srovnat.

FC Baník Ostrava U16 - SKN St. Pölten U16 2:2 (2:1)
Branky: Wojatschke, Barkov

Sestava FCB:
Baránek - Rakovcij (41. Madecki), Tamajka (50. Klečka), Stoklásek, Sotorník - Boháč, Knedla - Konečný, Drozd (50. Říha), Wojatschke (60. Lajčok) - Barkov

Hodnocení trenérů Hejduška a Kroupy:
"Do zápasu se St. Pöltenem nastoupili hráči s černými páskami na počest zesnulého Pavla Šuláka, který vedl minulý rok naše hráče v RFA Moravskoslezského kraje. V prvním poločase jsme byli mnohem aktivnějším týmem. Hráči se dokázali dostávat do šancí a byla jen škoda, že jsme nedokázali vstřelit více branek. Jedinou kaňkou byla zbytečně inkasovaná branka z pokutového kopu. Do druhé půle se šlo za stavu 2:1. Hra se velmi rychle vyrovnala a soupeř v některých pasážích měl dokonce více ze hry. Několik příležitostí bylo vidět na obou stranách, ale jedinou v závěru dokázal využít hostující hráč. Utkání nakonec dospělo do remízového stavu 2:2."