středa 16. května. 2018
Obecné

Čtrnáctka zdolala i Dynamo Kyjev!

Baníkovská čtrnáctka pokračuje ve vítězném tažení Evropou! Po dřívějších vítězstvích nad Sampdorií Janov, AC Milán a Bayernem Mnichov si svěřenci trenérů Jana Žemlíka a Milana Chalupy poradili také s vrstevníky z Dynama Kyjev! Na půdě ukrajinského velkoklubu v úterý vyhráli 2:0. Velmi dobrým výkonem se v Kyjevě prezentoval také tým U16. Ten uhrál proti domácímu Dynamu cennou remízu 3:3. Všechny tři góly baníkovské šestnáctky vstřelil Vojtěch Wojatschke.

Odkaz na sestřih branek z utkání šestnáctky.

Byla to šestnáctka, která se v Kyjevě svým vrstevníkům postavila jako první. Už od 5. minuty prohrávala, ale díky dvěma gólům Wojatschkeho Baník stav zápasu otočil a do kabin odcházel s těsným náskokem.

Po pauze šestnáctiletí Slezané o svůj náskok přišli, Wojatschke vedení Baníku zase vrátil. Ostravané se dokázali vyrovnat s kvalitou domácího týmu, který byl velmi silný při držení míče, a zdálo se, že náskok uhájí. Dvě minuty před koncem však domácí přece jen vyrovnali na konečných 3:3.

Pak nastoupili ke svému zápasu o dva roky mladší baníkovci. Také tentokrát se o góly Ostravanů postaral jediný hráč. Obě trefy zajistil Daniel Šmiga. Baník měl po většinu zápasu převahu a soupeře přehrál. Nenechal si vstřelit ani gól a zápas dovedl k velmi cennému vítězství. „Skutečně jsme v utkání jednoznačně dominovali,“ řekl Milan Chalupa, asistent trenéra U14. „Měli jsme i další šance, které jsme neproměnili. Ale udělali jsme i pár chyb, které soupeř nepotrestal. Naše cenná výhra je ale zasloužená,“ dodal Chalupa.