FOTBALOVÁ AKADEMIE

FC BANÍK OSTRAVA

Projekt je spolufinancován
statutárním městem

Čtrnáctka trávila tři dny ve Vídni

14.6.2017, Redakce

Ve dnech 9. – 11. června hráči kategorie U14 podnikli třídenní výlet do Vídně, který měl sloužit jako odměna za celou sezonu. V plánu těchto dní bylo, kromě odehrání dvou utkání, poznat a navštívit několik zajímavých míst v hlavním městě Rakouska.

V den příjezdu, poté co se ubytovali, vyrazili hráči Baníku Ostrava U14 do Prátru. Kluci zde po dobu dvou hodin vyzkoušeli různé atrakce a kolotoče.

Následující den po snídani byla pro baníkovce připravena prohlídka nově otevřeného fotbalového stánku vídeňského klubu Rapid, která nese název Allianz Stadion. "Průvodce nám ukázal velmi zajímavá místa uvnitř stadionu, včetně kabiny domácích fotbalistů. Po obědě jsme využili chvíle, která nám chyběla do začátku našeho prvního utkání ve Vídni, a prošli si centrum města. Prvním soupeřem nám byli hráči místního klubu Fav AC, kteří vyhráli druhou nejvyšší soutěž ve Vídni. V utkání jsme herně jasně dominovali a zaslouženě vyhráli," shrnuli první dva dny ve Vídni trenéři čtrnáctky Šubrt s Macíkem. Po utkání se hráči a trenéři přesunuli do termálních lázní, které svou rozlohou, množstvím bazénů různých teplot, tobogánů a vířivek baníkovskou čtrnáctku doslova nadchly.

Poslední den pobytu čtrnáctka navštívila tréninkové centrum mládeže Austrie Vídeň, kde s tímto soupeřem také sehrála druhé utkání. S jedním z nejlepších týmů Rakouska v této věkové kategorii odehrála velmi kvalitní utkání. „Celé tři dny strávené ve Vídni byly úžasné, všichni jsme si užívali všech navštívených míst a atrakcí. Sehrané utkání jsme fotbalově zvládli velmi dobře, vyzkoušeli jsme si sílu rakouského fotbalu a především utkání s Austrií, kde jsme zanechali dobrý dojem, mělo kvalitu. Všichni zaslouží pochvalu za příkladné chování, ale největší dík patří panu Pavlu Sikorovi, který byl strůjcem, organizátorem a překladatelem celého zájezdu," poděkovali závěrem Martin Šubrt s Radimem Macíkem.

Statistiky utkání:

Fav AC – FC Baník Ostrava 1 : 3 (1 : 2)
Branky: Kukučka, Šmiga, Chylek

Austria Vídeň – FC Baník Ostrava 3 : 2 (1 : 1)
Branky: Vraj, Střižík

Fotogalerie


  • Brankářská škola
  • Školička
  • Abeceda