Fotbalová akademie
pondělí 07. června. 2021
U19

Proti Žilině devatenáctka otočila a zvítězila

Jen minutu trvalo vedení Baníku v prvním poločase. Slovenský soupeř vyrovnal a do poločasu skóre otočil. Po změně stran se na hřišti v Markvartovicích dvakrát prosadil Bitta a rozhodl tak o vítězství svého týmu.

FC Baník Ostrava U19 - MŠK Žilina U19 3:2 (1:2)

branky FCB: 46. a 77. Bitta, 20. Jelen

sestava: Prokel (46. Struhař) - Díľ, Dedek, Temel, Nevřela - Obuch (18. Jelen), Kollek (78. Šín) - Guzik (64. Chylek), Levčík (71. Michlík), Štaubert (46. Šudák) - Chylek (35. Bitta)

Hodnocení trenéra Radomíra Korytáře a Radima Kováře: V dnešním utkání se utkaly dva odlišné rukopisy pojetí fotbalu. Žilina ukázala svou extrémně silnou stránku v podobě kvality držení míče, driblingu a rychlosti ve všech aspektech. Zejména v první půli jsme tahali za kratší konec provazu. V poločase bylo nutné klukům připomenout některé taktické věci, které nám nefungovaly a rovněž vyzývali k větší odvaze a sebevědomí. Vydařila se nám hned první akce na počátku druhé půle, kdy jsme vsítili krásný gól Bittou. Po postupném střídání jednotlivých hráčů se naše hra zvedala a dostávali jsme se do více brankových příležitostí. Nutno podotknout, že stejně jako v předchozím utkání nám opět chyběla velká část našich hráčů a dokázali jsme porazit tak silného soupeře díky organizované hře, fyzické připravenosti a rychlé přechodové fázi.