Fotbalová akademie
pondělí 10. srpna. 2020
U13

U13: S Hradcem prohra, proti Slovácku vítězně

Třináctka v červnu ještě coby dvanáctka porazila ve finále Baník cupu Hradec 5:4. Nyní se utkali opět, tentrokráte již na velkém hřišti a radovali se východočeši. Ve druhém zápase dokázali mladí baníkovci smazat dvoubrankové manko a Slovácko porazili. V článku je i sestřih branek proti Hradci.

FC Baník Ostrava U13 - FC Hradec Králové U13 3:5 (1:2)

branky Baníku: Růža 2, Šmiga

FC Baník Ostrava U13 - 1.FC Slovácko U13 5:3 (1:2)

branky Baníku: Masopust 2, Škubala, Růža, Škrkoň

sestava FCB: Bitta, Vidlář - Richter, Bartošic, Wozniak, Škubala, Sukaný, Návrat, Jankovič - Kundrát, Ledvinka, Masopust, Šindler - Škrkoň, Růža, Hrnčárek, Javorský, Mácha - Šmiga

Hodnocení trenéra Michala Kováře a Marka Škrocha:  Za velkého vedra nás čekal další náročný triangl. První utkání jsme odehráli proti Hradci Králové a byl to zatím nejkvalitnější soupeř, na kterého jsme narazili. V utkáni jsme doplatili na neproměňování šancí, kdy jsme šli třikrát sami na brankáře a ani jednou jsme tuto příležitost neproměnili. Taky jsme soupeři dávali dostatek prostoru v útoku, nedoráželi jsme jej a toho dokázal Hradec využít. V druhém utkáni jsme narazili na 1.FC Slovácko a i v tomto utkání jsme se dostali do spousty šancí, které jsme bohužel opět neproměňovali. Byli jsme ale v tomhle utkání lepší jak individuálně, tak i kombinačně. Spousta kluku si v tomhle náročném počasí sáhla na morál a zaslouží si pochvalu.