Fotbalová akademie
pondělí 10. srpna. 2020
U17

Těsná výhra sedmnáctky v Karviné

Proti staršímu soupeři z Karviné se sedmnáctka prosadila více až ve druhém poločase, kde třemi brankami odskočila do dvoubrankového vedení. Domácí ještě v závěru korigovali. Byl to dobrý test před středeční konfrontací v Německu s RB Lipsko.

MFK Karviná U18 - FC Baník Ostrava U17 3:4 (1:1)

branky Baníku: Šudák, Bitta, Maloň, Strnad

Sestava: Remiáš (46. Hrubý) - Buryan (40. Frébort), Vykopal (46. Maloň), Jiříček, Obuch (60. Janál) - Šudák (70. Buryan), Šín (70. Obuch) - Málek (70. Strnad), Látal (46´Kedroň), Levčík - Strnad (40.Bitta)

Hodnocení trenéra Marcela Frajta a Jana Baránka: V sobotním horkém dopoledni jsme se střetli s fyzicky vyspělým někdy i o dva až tři roky starším soupeřem týmu Karviné. Věděli jsme, že to pro hráče bude složité, zvlášť když nám vrcholila tímto zápasem náročná letní příprava. V těchto těžkých zápasech se projevuje hráčův charakter a mentální stránka. Utkání pro nás nezačalo dobře, všude jsme byli pomalejší a chvíli nám trvalo než jsme se dostali do zápasu. Bohužel v tu chvíli šel soupeř zaslouženě do vedení. Do poločasu jsme ale přece jen srovnali po hezké kombinaci středem hřiště. Druhý poločas, i když jsme na jeho začátku zbytečně inkasovali, už byl podle našich představ. Hráli jsme rychle s míčem, bez zbytečných ztrát, soupeři nedali prostor a tomu tak postupně docházely síly. Vstřelili jsme tři branky a zápas otočili. Kluky musíme pochválit za přístup a nasazení po celých 90 minut. Ve středu nás čeká obrovsky zajímavá konfrontace na půdě německého Lipska.