Fotbalová akademie
pondělí 02. března. 2020
U14

Čtrnáctka porazila Trenčín o pět branek

Až zlepšený výkon po změně stran rozhodl o vítězství čtrnáctky Baníku nad domácím Trenčínem. Ti zaslouženě vedli, ale ostravanům se podařilo ještě do poločasu otočit a čtyřmi góly v poločase druhém rozhodnout.

AS Trenčín U14 - FC Baník Ostrava U14 1:6 (1:2)

branky Baníku: Perrette, Kysely, Raab, Valík, Lacina a vlastní

sestava: Kresta - Krakovka (41 Rygol), Staněk, Raab, Němčík (41 Kavka) - Imrich (41 Furik), Havran (61Ulmann) - Pilař (51Vozník), Kyselý (51 Valík) - Lacina (41 Raběčný), Perrette (61Ulmann)

Hodnocení trenéra Tomáše Hejduška a Radima Plaskury: V přátelském utkání v Trenčíně jsme chtěli navázat na velmi dobrý výkon z Wroclawi. A chtěli jsme soupeři vrátit porážku z letní přípravy. První poločas byl ovšem z naší strany špatný. Chyběl nám lepší pohyb, nedostupovali jsme hráče, kazili jsme spoustu jednoduchých přihrávek a dělali nesmyslné chyby. Soupeř nás za tuto hru v chůzi potrestal jen jedním gólem, který jsme mu hrubou chybou sami připravili. V posledních deseti minutách prvního poločasu jsme stav otočili, ale naše vedení nebylo zasloužené. Do druhého poločasu jsme udělali změny v sestavě, což nám velmi prospělo. Po zbytečné chybě mohl sice soupeř vyrovnat, ale opět nás podržel brankář. Zbytek zápasu se odehrával výhradně na polovině domácích. Byli jsme v této fázi všude rychleji, výborně jsme napadali jejich rozehrávku a vytvářeli si brankové příležitosti po pěkných akcích. Konečný výsledek mohl být ještě výraznější. Za druhý poločas velká pochvala, ale první byl varováním pro některé hráče. Nikdo nemá místo v sestavě předplacené.