Fotbalová akademie
pondělí 07. října. 2019
U14

U14: Baník - Sparta 3:3

Kvalitní přípravné utkání bylo k vidění v souboji čtrnáctek mezi domácím Baníkem a pražskou Spartou. Ta se ukázala být silným protivníkem, ale ostravané také ukázali svou sílu. Utkání skončilo spravedlivou remízou.

FC Baník Ostrava U14 - AC Sparta Praha U14 3:3 (2:2)

branky Baníku: 14. Honajzer, 16. Raběčný, 53. Perrette

sestava: Kresta - Krakovka (41. Rygol), Raab, Staněk, Němčík - Raběčný,Havran - Honajzer (41.Kyselý), Pilař (41. Vozník), Perrette - Lacina

Hodnocení utkání trenéra Tomáše Hejduška a Radima Plaskury: K přípravnému utkání přijel velmi těžký soupeř, který měl prověřit, jak na tom opravdu jsme. Zápas jsme začali velmi aktivně a zatlačili hosty na jejich polovinu. Ke vstřelení branky nám chyběl větší důraz v koncovce. Postupně se hra vyrovnala a aktivnější byli hosté. Začali jsme mít potíže s jejich rychlostí a přímočarou hrou. Nejprve nás třikrát podržel náš brankář, ale další šance skončila brankou v naší síti, když jsme byli nedůrazní v našem pokutovém území. Prakticky z protiútoku jsme vyrovnali a za další dvě minuty strhli vedení na svou stranu. Vedení nám místo klidu přineslo nervozitu na kopačky, zbytečně jsme kazili přihrávky a dostávali se tak pod tlak. Jednu vyloženou šanci stačil náš brankář zlikvidovat, ale druhou už hosté proměnili. Druhý poločas byl velmi bojovný z obou stran. Hosté byli nebezpečnější a hlavně rychlejší při práci s míčem. Paradoxně jsme jim branku připravili naší chybnou rozehrávkou. Kluci se ale nevzdali a velkou bojovností dokázali vyrovnat. V závěru jsme mohli i vyhrát, ale rychlou akci jsme zakončili střelou těsně vedle. Byl to velmi kvalitní zápas. Hosté byli rychlejší a kvalitnější při práci s míčem, my jsme byli bojovnější a měli jsme velmi dobrou útočnou fázi. Škoda hloupých chyb v defenzívě, ale i tak zaslouží kluci za předvedený výkon pochvalu.