Fotbalová akademie
pátek 28. června. 2019
U13

Třináctka na turnaji v Liverpoolu čtvrtá

Skutečně skvělou příležitost porovnat se se zahraničními věhlasnými týmy zažili hráči baníkovské třináctky. Ti vyrazili do anglického Liverpoolu, kde odehráli spoustu zápasů a zanechali velmi dobrou stopu Baníku Ostrava podpořenou celkovým čtvrtým místem. Pro kluky zkušenosti k nezaplacení.

Turnaj zhodnotil trenér Michal Janík a Jakub Hottek: Ve dnech 22.-23.6. jsme se zúčastnili turnaje v akademii Liverpool FC. Všechny zápasy jsme odehráli na hřištích s přírodní trávou o rozměrech 80x60m, systémem 11:11. Turnaje se zúčastnily i 4 týmy, jejichž mužstva hrají Premier Legaue. Ti oproti ostatním týmům mohli nastoupit i s hráči ročníku 2005. Jednalo se o Burnley, Norwich City, Newcastle United, Liverpool FC. Stejně tak i Norská národní akademie U13.

Během dvou dnů jsme odehráli spoustu kvalitních zápasů, kluci získali neocenitelné zkušenosti. Podařilo se nám pokořit dokonce i jeden z anglických celků, a to Burnley.

Na závěr turnaje jsme se utkali opět s Liverpool FC, i když výsledek 0:4 neodpovídá průběhu zápasu, dostalo se nám od anglického celku jen slova uznání, bohužel jako celý turnaj nám chyběla větší kvalita ve finální fázi a odvaha v šestnáctce soupeře.

Závěrem bychom chtěli pochválit rodiče, kteří s námi v hojném počtu cestovali do kolébky fotbalu a také vedení FC Baník Ostrava, které nám umožnilo se tohoto turnaje zúčastnit.

Baník Ostrava U13 v Anglii reprezentovali:

Lukáš Kresta, Oliver Kotula, Filip Staněk, Alex Honajzer, Marek Havran, Jakub Krakovka, Filip Imrich, Jimy Perrette, Adam Lacina, Jakub Raab, Martin Rygol, Filip Buczek, Ondřej Kubla, René Němčík, Sebastián Hottek, Samuel Kavka, Jan Ulmann, Matouš Valík

Výsledky:

FCB - Norská národní Akademie U13 1:0, branka Baníku - Rygol

FCB - Liverpool 0:3

FCB - Hertha Berlín 3:0, branky Baníku - Rygol, Raab, Perrette

FCB - Norwich 0:4

FCB - Burnley 2:0, branky Baníku - 2x Perrette

FCB - Newcastle 0:2

O 3.-4. místo

FCB - Liverpool 0:4