Fotbalová akademie
úterý 03. července. 2018
U9

Pohled na sezónu baníkovské devítky

Zápasy s předními evropskými celky si měli možnost sehrát během uplynulé sezóny hráči baníkovské kategorie U9. Bližší průběh uplynulého roku nabídl v krátkém hodnocení hlavní trenér Miloslav Pácal.

Hodnocení a fungování výchovy mládeže je složitý proces. Z našeho pohledu jsou zde věci, které lze bezpochyby neustále aplikovat v tréninkových jednotkách, jako je zajištění kontroly tréninkové praxe hráčů, vedení týmu jednotnou klubovou koncepcí.

Mezi priority patřila neustálá komunikace s hráči nejen o samotném fotbalu, v tréninkových jednotkách byl kladen důraz na neustálé zdokonalování a rozmanitý rozvoj individuálních herních činností jednotlivce, tak aby se v samotném důsledku projevila kvalita koncepce výchovy mladých talentovaných hráčů, které bylo podpořeno možností konfrontace s předními evropskými kluby, kterými bezesporu jsou Ajax Amsterodam, Borusia Dortmund, Stoke City, St. Pölten a dalšími předními týmy prvoligových soutěží celé Evropy.

Touto cestou bych rovněž chtěl zaprvé poděkovat trenérům Janovi Jílkovi a Michalovi Chudíkovi, zejména jako lidem, kteří pro přípravku FC Baník Ostrava U9 doslova žili a pokud to bylo jen trochu možné, obětovali k tomu svůj volný čas, což znamená, že musím tímto poděkovat i jejich rodinám, které jim to umožnily.

Za druhé obrovské díky patří rodičům našich malých baníkovců, kteří své děti podporovali doslova na každém kroku a vytvářeli jim komfortní prostředí a logistické zabezpečení pro jejich bezstarostný fotbalový růst, nad stanovený rámec