Fotbalová akademie
středa 24. ledna. 2018
U13

Třináctka si v únoru zahraje na Bayernu Mnichov

Bayern Mnichov – Baník Ostrava: tahle čtyři utkání v Poháru mistrů jsou zlatým písmem zapsána v historii slezského klubu. V únoru se s bavorským velkoklubem poměří baníkovská třináctka a pro svěřence trenérů Davida Nogy a Jana Romaněnka to bude také mimořádná událost.

BAYERN A PAK PLZEŇ

Mladí baníkovci odehrají zápas v tréninkové akademii 25. února od 15 hodin. Hrát se bude na umělé trávě a tak, jak už si mladí baníkovci od léta zvykají – na velké hřiště jedenáct proti jedenácti.

„Je to výsledek naší dlouhodobé spolupráce s německými kluby,“ říká Petr Mašlej, sportovní ředitel mládeže FC Baník Ostrava. „Patronem týmu v Německu bude Tomáš Galásek, který bydlí poblíž Norimberku a právě tam se k třináctce připojí,“ popisuje Mašlej účast svého bývalého spoluhráče z Baníku a dlouholetého českého reprezentanta.

Do bavorské metropole odcestuje Baník už o den dříve, přespí v Plzni, a po zápase se do Plzně na noc opět vrátí. Druhý den pak nastoupí třináctka právě proti Viktorii Plzeň.

Mimořádný zápas má v týmu baníkovské třináctky pochopitelně výjimečný ohlas. „Když se to kluci dozvěděli, tak mezi nimi zavládlo nadšení,“ popisuje první momenty po skvělé zprávě trenér U13 David Noga.

NASTOUPÍ I BALLACK?

Bayern v této věkové kategorii hrál už se Spartou, Slavií a Plzní. „Co vím, tak Slavii porazil 5:2. Má určitě v Bavorsku extrémně široký výběr hráčů. Spoustu typologicky zajímavých fotbalistů. Ale naši kluci určitě nemusí mít přehnaný respekt. Bude se hrát na umělce, takže si vyzkoušíme v pořádné konfrontaci to, o co se snažíme. Tedy rychlý kombinační fotbal,“ přidává Noga.

Baník po zápase na Bayernu odehraje další těžký zápas o den později v Plzni. „To není problém. Teď jsme během neděle odehráli dvojzápas s Opavou a Brnem. Kluci jsou zvyklí,“ upozorňuje Noga.

V sestavě Bayernu Mnichov najdeme i jedno hodně zajímavé jméno: Jordi Ballack. Jde o nejmladšího ze tří synů bývalého hráče Leverkusenu, Bayernu, Chelsea a německé reprezentace Michaela Ballacka.

Tak držme palce mladým baníkovcům, aby v Německu uspěli.

MAPA TRÉNINKOVÉHO AREÁLU BAYERNU MNICHOV